הסיוט הגדול ביותר של בעלי עסקים הוא פתיחת תיק בהוצאה לפועל. מעבר לכישלון האישי, יש חשש רב של אנשים, שחושבים שהשלב הבא זה עיקולים של נכסים וכספים. ובכן, הזנחה של המצב או אי טיפול בו אכן יביאו לעיקולים, אך יש הרבה מאוד שלבים בדרך והרבה פעולות שאפשר לבצע לפני שמגיעים לתחתית החבית. פתיחת תיק בהוצאה לפועל מלווה בחששות, אך גם בהזדמנות לסגור את החובות בצורה נוחה יותר, ואולי עם מעט עזרה. הדבר הנכון ביותר לעשות, בכל מקרה, הוא להצטייד בעורך דין איכותי אשר מכיר את הנושא, ויודע לסייע ללקוחות שלו להגיע להסדר מתאים.

הפעולות המתבקשות לאחר ההודעה על פתיחת תיק בהוצאה לפועל

לאחר ההודעה על פתיחת תיק בהוצאה לפועל, יש כמה פעולות שאפשר לעשות, כאשר הפעולה הראשונה והמתבקשת היא סיוע מחברים ומשפחה. הפעולה הראשונה שמתבצעת על ידי המדינה היא ההגבלה של חשבון הבנק, ולכן אנשים חייבים להשתמש במכרים על מנת לסגור את החוב, ואולי אף להחזיר אותו עם סיום ההגבלות על החשבון. הרבה מאוד תיקים נסגרים בצורה הזו, שכן יש אנשים שאנשים אחרים מתגייסים למענם, ומצליחים להוציא אותם מהמצב אליו נכנסו. האלטרנטיבה היא בקשה לחדלות פירעון, וזה במצב שאין יכולת להחזיר את החוב.

מה לעשות כשנפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל בסכום גבוה?

דעו את ההבדלים בין חדלות פירעון לבין הליכי הוצאה לפועל

חשוב לזכור את ההבדלים בין חדלות פירעון לבין הליכי הוצאה לפועל, שכן בחדלות פירעון, מראה החייב את הרצון שלו להחזיר את החוב, אך אין ביכולתו לעשות כך. נושא הרצון הוא חשוב מאוד, מפני שאם לחייב יש את הרצון להחזיר את החוב, מבלי קשר ליכולת שלו לעשות זאת, הוא ייכנס להליך של הוצאה לפועל. בכל אופן, היכולת להתמודד עם תיק הוצאה לפועל בצורה נכונה תלויה בהרבה מקרים בעורך דין טוב. עורך דין פשיטת רגל יכול לסייע מאוד בכל הנוגע לעיכובי הליכים, דחיות, והסדרים הנוגעים לחדלות פירעון, במטרה לאפשר את תשלום החובות, במקביל לשמירה על אורח חיים נכון והגיוני מבחינה כלכלית. יש הרבה מאוד סוגים של הסדרים, כאשר חלקם דרקוניים יותר וחלקם פחות, ובתוך כך, יש יכולת להשיג הסדר נכון, שיטיב עם החייב בצורה מקסימלית.

התייעצו עם עורך דין פשיטת רגל

כדי להגיע אל ההסכם האידיאלי, חייבים למצוא את עורך הדין המתאים לעבודה. עו"ד קובי צייג הוא עורך דין פשיטת רגל עם ניסיון רב בתחום הכלכלי. צייג טיפל במקרים רבים של תיקי הוצאה לפועל והגיע להסדרים נוחים מאוד עבור הלקוחות שלו. צייג מלווה את הלקוחות שלו יד ביד מרגע פתיחת התיק, ועד לרגע סגירתו, על הצד הטוב ביותר. ההליך כולל בדיקת סיוע כלכלי מקרובים, הגשת בקשות דחייה שונות, וכמובן בקשה להגיע להסדר עם הליך חדלות פירעון או שבלעדיו. צייג יסייע לכם להשיג את המטרה ולהמשיך להתפרנס בכבוד גם תחת האיום של פתיחת תיק בהוצאה לפועל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *