ליטיגציה, או בעברית – התדיינות, היא מקצוע הטיעון בבית משפט. הליטיגציה מתבצעת על ידי עורך דין מומחה בתחום ועוסקת במשפט הפלילי ובמשפט האזרחי, כולל ליטיגציה מסחרית. ליטיגציה רלוונטית לכל תיק הנדון בערכאות המשפטיות ובשנים האחרונות רוב משרדי עורכי הדין החלו להקים מחלקות התמחות נפרדות, בהם עובדים עורכי דין העוסקים בכך. עורך דין ליטיגציה יכול להיות הגורם שיוביל לניצחון בבית משפט. ככל שהטיעונים שלו מבוססים יותר ומוצגים בצורה שאינה משתמעת לשני פנים, גדל הסיכוי כי הצד שהוא מייצג, יצא מהמשפט כשידו על העליונה, או שיתקבל הסדר טיעון השומר על האינטרסים הן של התובע והן של הנתבע.

עורך דין ליטיגציה – קווים לדמותו

עורך דין ליטיגציה – תכונות ומאפיינים

כמו בכל תחום, גם בתחום המשפט יש אנשים המתאימים יותר לעבודה מאחורי הקלעים. הם מבצעים את עבודתם נאמנה ובצורה הטובה ביותר, אך עמידה מול קהל והתמודדות מול גורמים אנושיים, פחות מתאימה להם. לעומתם, יש אנשים המצטיינים בעמידה מול קהל, הם בעלי מראה ייצוגי, רהוטים ומלאי ביטחון. עורך דין ליטיגציה בדרך כלל ישתייך לסוג השני ומשרדי עורכי דין נחשבים בדרך כלל יעסיקו עורכי דין ייצוגיים, עמידים ללחץ, בעלי הופעה מרשימה ויכולת התבטאות חדה, על-מנת שייצגו את לקוחותיהם בבית המשפט. עבודתו של עורך דין ליטגיציה היא אסטרטגית. הוא צריך לזהות בזמן אמת תהליכים המתרחשים בבית המשפט, למצוא סדקים בהתנהלות הצד השני ולדעת כיצד למנף סיטואציות שונות לטובת מרשיו. זאת בנוסף לעבודת ההכנה המוקדמת שהם מבצעים, המתבססת על הידע העצום שלהם בדיני המשפט, תקדימים וחקיקה. כלומר, הם מתכננים את הפעולות שלהם כמה צעדים קדימה, אך גם מגיבים לשינויים בזירה ומתאימים את האסטרטגיה המשפטית שלהם בעקבותיהם.

איך לבחור עורך דין ליטיגציה?

אחת הדרכים לבחור עורך דין ליטיגציה, היא לעיין בפסקי דין קודמים בהם הוא מופיע. כיום, רוב המידע נגיש באינטרנט לציבור הרחב. עורך דין שצבר ניצחונות מרשימים או הצליח להגיע להסדרי טיעון שהיטיבו עם מרשיו, הוא ככל הנראה עורך דין שאתם רוצים שייצג גם אתכם. שנית, חשוב להיפגש עם עורך הדין ולהתרשם ממנו פנים מול פנים. מכיוון שייצוגיות ויכולת התבטאות הם שני אלמנטים קריטיים בעבודתו של עורך דין ליטיגציה, מומלץ לבדוק כיצד אתם מתרשמים ממנו, בהנחה שאלו הם גם הביטחון והבקיאות שיפגין בבית המשפט. כמובן, שתמיד ניתן גם לבקש המלצות ממי שאתם יודעים שנעזר בעבר בעורך דין ליטיגציה וניצח בבית המשפט. עורך דין ליטיגציה עם המלצות חמות ומעגל לקוחות מרוצים, הוא עורך דין שכדאי שילווה אתכם. 

ההבדל בין ליטיגציה מסחרית לפרטית

כשמדובר בחברה, יש לבחור בעורך דין ליטיגציה המנוסה בייצוג חברות בבית משפט, שכן נדרש ידע וניסיון בחקיקה ודינים הקשורים בלעדית לחברות. ייצוג הולם לחברה בבית משפט יכול להציל אותה מתביעות, התמוטטות כלכלית ופגיעה בשמה הטוב ולכן גם במקרה הזה, אין להתפשר על איכות עורך הדין המייצג.

זקוקים לעורך דין? פנו לטוב ביותר בתחום

אם אתם זקוקים לייצוג מקצועי ומכובד בבית משפט, אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר. פנו לעו"ד קובי צאיג, מומחה בליטיגציה ובעל ניסיון עשיר בניהול הליכים משפטיים, במטרה להשיג את ההסדרים האידיאליים עבור החברות אותן הוא מייצג. משרד עורכי הדין צאיג משתמש באסטרטגיות וכלים משפטיים מתקדמים, המאפשרים לו להעניק ללקוחותיו שירות מעל ומעבר למצופה ולשמור על האינטרסים העסקיים שלהם. עו"ד קובי צאיג ייצג בהצלחה מאות לקוחות, תוך מתן ליווי אישי לאורך כל התהליך, עד להצלחה בבית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.