כל אדם יודע כי העסקה המשמעותית והיקרה ביותר היא עסקה של רכישת בית או דירה, או כל נכס אחר. זהו הליך די מורכב ולכן, מי שיוכל לפקח ולבצע את הבדיקות החשובות ברכישת הנכס הוא עורך דין מקרקעין. על עורך הדין העוסק בדיני מקרקעין, לבדוק כי הנכס אינו מעוקל, או משועבד לבנק למשכנתאות, אם יש בו חריגות בניה, וכן, הוא ימליץ על  חברת בדק בית, אם מדובר במיוחד ברכישת נכס מיד שנייה, אם ישנן תקלות בתשתיות, או בכל מתקן אחר בדירה או בבית שהלקוח מעוניין לרכוש.

עורך דין מקרקעין – איך הוא יוכל לעזור לכם?

הזכויות בנכס ובדיקת זהותם של המוכרים

לפני שמתחילים את ההליכים של רכישת או מכירת נכס, יש לבחון, אם מדובר באדמת מנהל או בקרקע פרטית והכוונה היא לבעלות או חכירה. תפקידו הנוסף של עורך דין מקרקעין, הוא לבדוק גם את הגרמושקה של הנכס (התשריט), את הגוש, החלקה והתת חלקה. על עוה"ד לבדוק בלשכת רישום המקרקעין את נסח הטאבו, הכתובת המדויקת זכויות הבניה אם יש ועוד. הבדיקות הללו, יקנו תמונה ברורה של מצב הנכס. יש לבדוק גם את התכנון של האזור בוועדה המקומית לתכנון ובניה ואם ישנה בניה עתידית, כך שלא תהיה הפתעה לאחר כמה שנים, אם ייבנה בית ספר, גן או קניון, מה שיוריד את ערכו של הנכס.

גיבוש תנאי העסקה לפני חתימה על חוזה

על עורך דין מקרקעין, לגבש את תנאי עסקת המכר של נכס במקרקעין, לפני החתימה של החוזה, כגון המחיר של הנכס, אם מדובר על רכישת נכס מקבלן, לוודא לגבי אחריות הקבלן וכן, העסקה תבוצע רק לאחר שמהנס בנייה בדק אם קיימים ליקויי בניה בנכס. שימו לב, כי עוה"ד ימליץ על בדיקה חשובה זו שתהיה חתומה ע"י מהנדס הבניין, גם אם הנכס חדש וגם אם הוא מיד שנייה. למשל תפקידו של עו"ד מקרקעין, הוא להגן על לקוחותיו, כך שאם מהנדס הבניין, ימצא כי ישנם ליקויים חמורים בנכס, הוא יוכל לגרום לכך שהעסקה לא תבוצע ויציע ללקוחותיו למצוא נכס אחר במצב תקין.

מדוע יש לבחור עו"ד מוכר בתחום המקרקעין?

רק עו"ד העוסק בדיני מקרקעין בלבד, שיש לו ותק של שנים, יוכל לסייע ללקוחותיו לחתום על עסקת מקרקעין מוצלחת. מדובר על נכס שאמור לשרת את בעליו למשך שנים רבות וזו הסיבה כי יש לדייק בכל הבדיקות החשובות וההליכים שיש לבצע לפני החתימה על החוזה. מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין, ולא לנסות לחסוך בעלויות של שכ"ט עו"ד, כך שהטעות הגדולה ביותר היא לשכור את העורך דין של הקבלן או של המוכר, מה שיכול לגרום לעסקה להיות יותר לטובת הצד שאותו מייצג עורך הדין שנים והכוונה היא לניגוד אינטרסים וקיפוח הצד השני בעסקת המקרקעין. 

אחד ממשרדי עוה"ד למקרקעין האמינים והוותיקים הוא משרדו של עו"ד קובי צאיג. המשרד עוסק בדיני מקרקעין, פשיטת רגל ומעניק ללקוחותיו שירות דיסקרטי, אמין ומקצועי. למשרד עוה"ד צאיג זמינות מלאה וליווי מלא מתחילת העסקה ועד לסיומה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.